Фракція «Батьківщина» на позачерговому засіданні Верховної Ради проголосувала за законопроєкти №3380 та №3376-1, що спрямовані на підтримку медичних працівників та підвищення спроможності системи охорони здоров'я протидіяти поширенню коронавірусу в країні.

 

«Сьогодні відбулося перше позачергове засідання Ради, яке ініціювали опозиційні партії. На жаль, у сесійній залі не було представників Кабінету міністрів України, міністра охорони здоров'я, які мали б настояти на розгляді цих законопроєктів ще два місяці тому. Адже важливо, щоб медики постійно відчували підтримку як української влади, так і суспільства», - на цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк під час спілкування з журналістами в парламенті.

 

Усього за закон №3380 віддали голоси 336 народних депутатів. Документ передбачає налагодження алгоритмів та забезпечення системи масового тестування, підсилення потужності та забезпеченості визначених закладів охорони здоров'я, які приймають хворих на COVID-19, захист та поліпшення умов праці медичного персоналу.

Також пропонується підвищити розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності медичним працівникам, які перебувають на самоізоляції, до 100% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу. Крім того, законом передбачена можливість залучення інтернів, а також лікарів без підтвердженої кваліфікації до боротьби з коронавірусом на волонтерських засадах.

За законопроєкт №3376-1 про держстрахування для медиків, які заразилися COVID-19 в результаті лікування хворих людей, віддали голоси 340 депутатів.

 

Зокрема, цей документ передбачає виплати медикам, які отримали групу інвалідності внаслідок боротьби з коронавірусом, 630,6 тисячі гривень компенсації.

«Українським медикам ще наприкінці березня пообіцяли заплатити 300% до окладу за роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19. На практиці виявилося, що зробити це не так просто: спершу було незрозуміло, хто повинен платити - місцеві бюджети чи держава. Тепер, коли гроші таки виділили, плутанина виникає з тим, як і кому нараховувати доплату. Також, чи понесе відповідальність Національна служба здоров'я України, яка договори в лікарні для оформлення надіслала за декілька днів до початку другого етапу», - зазначив Михайло Цимбалюк.

 

Політик також зауважив, що результатом неконтрольованості процесу медичних реформ в Україні стало недофінансування галузі на 67 мільйонів гривень у порівнянні з 2019 роком.