Військово-морські сили України в найближчим часом можуть отримати нового командувача.


Як стало відомо «Думській», днями нинішній комфлота адмірал Ігор Воронченко мав розмову з міністром оборони і головнокомандуючим Збройних сил. Йому наполегливо запропонували перейти на нову посаду - в Головну інспекцію МО.

Сам воєначальник підтвердив цю інформацію журналістам: «Так, була така розмова. Що ж, мабуть, пора передавати перехідний прапор », - сказав командувач ВМСУ.

Разом з тим, за його словами, наказ про переведення поки не підписаний. Зараз Воронченко знаходиться у відпустці.

 

 


Джерела видання в Міноборони кажуть, що майбутнє звільнення - це частина загального курсу військово-політичного керівництва країни на «перестати стріляти». У Зеленського сподіваються, що бойовий адмірал, який пройшов усі етапи війни з РФ, тихо піде в тінь, відмовившись від посади.

При Воронченко ВМСУ перетворилося в реальну бойову силу, що має весь спектр сучасних озброєнь. Українська морська піхота тримає оборону на ключових ділянках фронту, кораблі і катери патрулюють узбережжя, а морські авіатори забезпечують їх роботу і проводять постійні тренування на полігонах. Незабаром ВМСУ поповниться протикорабельними комплексами наземного базування, що кардинальним чином змінить баланс сил в нашій частині Чорного моря.

«Таран і Хомчак розуміють, що Воронченко багато зробив для країни і за ним зараз стоїть реальна сила, тому намагаються діяти м'яко», - прокоментував співрозмовник.


У разі, якщо командувач все-таки погодиться на почесну відставку і спокійну роботу в апараті МО, його місце має зайняти контр-адмірал Олексій Неїжпапа, більш лояльний до нинішнього президента. Зараз він обіймає посаду заступника командувача - начальника управління бойової підготовки командування ВМСУ. З чуток, його підтримує всесильний міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Посаду першого заступника КВМСУ пророкують нинішньому начальнику 198-го навчального центру флоту в Миколаєві капітану першого рангу Шаген Шайволодяну.

У останнього неоднозначна репутація в ВМС. «Український мілітарний портал» перераховує гріхи офіцера:

«При ньому центр став фігурантом декількох кримінальних справ, пов'язаних з корупцією, а його учнів (і строковиків, і контрактників) змушують ремонтувати територію, працювати на кухні, прибирати стихійне звалище за межами частини і перераховувати гроші на ремонт в загальну касу», - зазначає портал.