За перший тиждень роботи сервісу, вже кілька сотень людей звернулись із запитами про інформацію щодо своїх родичів і близьких, репресованих у радянські часи.

Про це пише сам консультаційний центр.

Консультаційний центр працює вже тиждень - з 14 травня. За цей час до Архіву надійшли сотні звернень від людей з усього світу, які наважилися дізнатися правду про своїх репресованих родичів. Зокрема, із проханням допомогти знайти родинні історії в архівах ми отримали:

  • 120 повідомлень на сторінку в Facebook;
  • 392 повідомлення на пошту;
  • близько 300 дзвінків.

"Багато заявників нарікають на те, що в їхніх сім'ях боялися говорити про репресованих родичів - замовчувалися навіть невеликі крупинки інформації. Люди визнають, що раніше ніколи не наважувалися на звернення до жодного архіву щодо пошуку своїх репресованих рідних. Завдання Консультаційного центру - надати людям віру та впевненість у можливість і легкість такого пошуку, подолати в людей страх перед зверненнями", - каже директор Архіву національної пам'яті Ігор Кулик. 

Цікавою є географія звернень. Значна частина людей - це переселенці з Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Часто просять знайти інформацію про родичів, які були вихідцями чи проживали на зазначених територіях. Також багато звернень з-за кордону - з Білорусі, Росії, Польщі, Іспанії, Канади та інших країн. 

Консультаційний центр щодня приймає повідомлення та дзвінки. Оскільки їх сотні, то ми, на жаль, не встигаємо одразу ж обробляти кожне з них. Зі свого боку гарантуємо, що всі звернення будуть обов'язково розглянуті і, за першої ж можливості, отримають відповідь та допомогу. 

 

Звернення у Консультаційний центр є безкоштовним. "Ми прагнемо розвінчати міф, що архіви - це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі", - йдеться в повідомленні УІНП.

До Консультаційного центру можна звернутися у будні з 10.00 до 18.00 у такий спосіб:

Джерело: Тексти