Астронавти провели генеральну репетицію перед першим в історії запуском пілотованого корабля "Крю Драгон", спроектованого компанією Ілона Маска SpaceX.

Даг Херлі, якому 53 роки, і 49-річний Боб Бенкен в скафандрах вийшли з центру ім. Кеннеді і на автомобілі Tesla під'їхали до ракети-носія Falcon c кораблем "Крю Драгон". Вони піднялися в командний відсік, зайняли свої місця і поспілкувалися з центром управління польотами - в точності ці дії їм належить зробити в день реального запуску - наступної середи.

 

 

У районі мису Канаверал у Флориді 27 травня очікуються, проте, гроза і блискавки: якщо погода не дозволить здійснити перший політ "Драгон" в цей день, то є запасна дата - субота 30 травня.

Це буде перший за дев'ять років американський політ на орбіту: з 2011 року для відправки своїх людей на Міжнародну космічну станцію НАСА замовляло "квитки" на російський корабель "Союз". Кожен політ на російському носії коштував США десятки мільйонів доларів.

 

 

У жовтні 2018 року старт російського корабля з Байконуру обернувся аварією: ракета впала, але екіпаж, до якого входив американець Тайлер Хейг, врятувався в відокремлюваної капсулі і дивом не постраждав.

США перестали літати на власних "шаттлах" багаторазового використання після катастрофи корабля "Колумбія". За 30 років використання, з 1981 по 2011 рік, два кораблі вибухнули разом з екіпажами ( "Челленджер" в 1986 році - на старті, "Колумбія" у 2004 році - при поверненні на Землю).
Вперше за всю історію космічних польотів держава довіряє долю своїх астронавтів приватним інженерним компаніям. У НАСА укладені контракти з фірмою Ілона Маска SpaceХ і одночасно з аерокосмічної корпорацією Boeing. Ілон Маск першим довів проект SpaceX до старту.
Спочатку перший політ Crew Dragon c інноваційної ракетою-носієм Falcon (яка вміє з космосу повертатися на землю, а не згоряє в атмосфері) планувався на 2016 рік, але серія аварій на випробувальних запусках затримала проєкт.