Вночі проти 28 травня 2020 року відбудеться історичний запуск Launch America. Сама місія отримала кодову назву Demo-2. В межах польоту NASA спільно з SpaceX Ілона Маска запустять екіпаж на Міжнародну космічну станцію. Планується, що за київським часом він відбудеться о 23.30.

 

Місія є історичною, оскільки це перший з 2011 року запуск космічного корабля з території США, на борту якого будуть люди - коли Сполучені Штати згорнули програму "Спейс Шаттл", всі польоти NASA в космос здійснювалися в партнерстві з Росією на її кораблях типу "Союз".

 

Це буде масштабна подія, яку не можна пропустити. Пандемія коронавірусу означає, що стежити за запуском можна в інтернеті. Зокрема, Сьогодні.Lifesyle транслюватиме запуск космічного корабля.

 

Екіпаж Crew Dragon - Даг Херлі і Боб БенкенЕкіпаж Crew Dragon - Даг Херлі і Боб БенкенФото

 

Будьте готові до знакових моментів, оскільки це буде видовищний старт. SpaceX відправить Crew Dragon на тій самій ракеті, яка відправила Tesla Roadster до Марсу Falcon 9. У перший майже за 10 років пілотований американський політ вирушать астронавти NASA Даг Герлі та Боб Бенкен.

 

Графік польоту програми Launch America (Demo-2) 27-28 травня (за київським часом):

  • 20:00 - Live види ракети SpaceX Falcon 9 зі стартового майданчика 39A в Космічному центрі ім. Кеннеді.
  • 20:15 - Герлі та Бенкен за три години до старту будуть доставлені до Falcon 9 на Tesla Model X. Вони проїдуть відстань в 14,4 км на майданчик 39A. Потім піднімуться до своїх посадкових місць у Crew Dragon і чекатимуть старту.
  • 23:33 - Зворотний відлік і запуск ракети Falcon 9 і Crew Dragon з майданчика 39A.
  • 02:00 - Пресконференція NASA і SpaceX Demo-2 після запуску.
  • 19:29 - Екіпаж Crew Dragon стикується з МКС.
  • 21:55 - Відкриття люка для екіпажу Crew Dragon і вхід астронавтів NASA на МКС.
  • 22:25 - Церемонія вітання космонавтів на борту МКС.
Запуск у прямій трансляції можна буде побачити з офіційних ресурсів NASA.