Старт космічного корабля "Драгон" (Dragon) компанії SpaceX Ілона Маска c двома астронавтами відкладений через погану погоду. Друга спроба запуску відбудеться в суботу, 30 травня.

Двоє американських астронавтів - Даг Херлі і Роберт Бенкен - прибули на електромобілі "Тесла" на стартовий майданчик і піднялися на технічному ліфті на рівень 255 - майданчик, яка знаходиться на висоті 77 метрів. Звідти, вже по сходах і пішки, вони піднялися на рівень 265.

 

 

Там астронавти потрапили в так звану "білу кімнату", стерильне приміщення безпосередньо перед входом в капсулу "Драгон". Поклавши початок нової традиції, вони розписалися на стіні.

Після цього Херлі і Бенкен з випередженням графіка зайшли в капсулу, де техніки пристебнули їх в кріслах і перевірили костюми і обладнання, а також двосторонню систему зв'язку.

 

 

Щогла з мостом, по якому астронавти пройшли в капсулу, розгорнулася за допомогою поворотного механізму, від'єднавши міст від ракети-носія. Астронавти активізували систему екстреного порятунку на випадок, якщо під час пуску щось піде не так, і їх життю загрожуватиме небезпека.

Це перший за останні 9 років запуск американської пілотованої місії з території США - і на американському кораблі.

Ракета-носій Falcon повинна була стартувати о 16:33 за місцевим часом. Це час необхідно дотримати з максимальною точністю - інакше корабель не зможе перетнутися з МКС, яка летить над Землею зі швидкістю 27 тис. кілометрів на годину.

 

Сон став реальністю

"Ми вирішували складні завдання, у нас були провали, навіть катастрофи з втратою капсул, але все це і робить SpaceX особливою компанією," - сказав під час прес-конференції на космодромі глава НАСА Джим Бріденстайн, додавши, що приватній компанії вдалося зробити те, що в силу обставин котрі склалися було не під силу НАСА.

 

Маск в масці

 

Ілон Маск, в свою чергу, поспішив уточнити, що всі аварії відбувалися під час наземних випробувань - і в безпілотному режимі.

"Коли я заснував SpaceX в 2002 році, я і мріяти не міг, що цей день настане, - зізнався він. - Так що якщо в 2002 році хтось сказав би мені, що я буду стояти тут з главою НАСА, зустрічати космонавтів, а на майданчику 39A на них чекатиме космічний корабель, я б відповів йому: хлопець, не знаю, що ти там курив, але цього не може бути ".

У відповідь на питання про те, чи відчуває він відповідальність перед астронавтами, які готуються вирушити в космос на його ракеті, глава SpaceX розповів, як напередодні зустрічався з їхніми родинами. "Я сказав, що ми зробили все можливе, щоб тато повернувся додому", - зізнався Маск.

 

 

Поспостерігати за пуском ракети вирішив і Дональд Трамп. Він прибув на космодром на президентському літаку, який на низькій висоті пройшов над знаменитим стартовим майданчиком.

Останнім президентом, який був присутній під час пуску на космодромі, був Білл Клінтон, і відбувалося це в жовтні 1998 року.

 

 

Шлях "Драгону" в космос почався на історичному стартовому комплексі номер 39А, який використовувався для більшості пілотованих місій - від польотів на Місяць до стартів "Шаттлів". 

Синоптики попереджали, що в районі космодрому може бути гроза, а у американського космічного агентства НАСА є чіткі критерії, в яких саме погодних умовах може відбутися запуск: при цьому враховується швидкість вітру, хмарність та інші параметри. Тому, згідно з прогнозами, ймовірність сприятливої ​​для старту погоди становить тільки 50%.

 

 

Прогноз спрацював, чекаємо 30 травня.