Немає нічого важливішого в демократичній країні, ніж право людей брати участь в управлінні державою, тобто народовладдя. Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту як невідкладний законопроєкт про референдум, який не має нічого спільного зі справжнім народовладдям і фактично відсторонює людей від управління державою.

 

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час брифінгу за результатами Погоджувальної ради керівників фракцій і комітетів.

«Нарешті через рік правління нового президента він виконав своє зобов'язання внести першим законопроєкт про народовладдя. Він обіцяв, що всі важливі питання в Україні будуть ухвалюватися на референдумі, і тільки після того розглядатимуться у Верховній Раді. Вже ухвалили закон про розпродаж сільськогосподарської землі і про розпродаж стратегічних об'єктів державної власності - аж тепер ми дочекалися від президента внесення законопроєкту про народовладдя. Наша команда готова по пунктах показувати, що ініціатива президента позбавляє людей права ухвалювати будь-які рішення в державі», - зауважила лідер «Батьківщини».

 

За словами Юлії Тимошенко, команда «Батьківщини», ґрунтовно проаналізувавши законопроєкт, дійшла висновку, що він виписаний так, що звичайним людям його виконати неможливо.

«Всупереч Конституції, там передбачені такі процедури, що жодні громадські організації, спільноти чи громади ніколи не зможуть провести жодного референдуму з жодного питання, яке стосується життя людей. У документі - низка бюрократичних перепон. По-перше, треба пройти ЦВК, якій заборонено ставити майже всі питання на референдум, там є колосальні обмеження. По-друге, треба пройти складні бюрократичні процедури, щоб забезпечити фінансування референдуму. По-третє, людям треба буде збирати по 50 тисяч підписів щодня на підтримку референдуму. Яке об'єднання громадян це може зробити?» - обурилася Голова партії.

 

Юлія Тимошенко переконана, що шляхом передбаченого у законопроєкті Зеленського проведення референдумів в електронному режимі закладається потужний механізм фальсифікації.

«Жодної системи захисту цих онлайн-референдумів не передбачено, тому їхні результати можуть бути фальсифіковані. Це вкотре доводить, що влада намагається позбавити людей права управляти державою. Наша команда подала законопроєкт №2182 щодо проведення загальнонаціональних і місцевих референдумів - доступних для людей і які люди зможуть провести. Але його навіть на порядок денний не поставили, не зважаючи на те, що Регламентом передбачена обов'язковість одразу вносити всі альтернативні законопроєкти. Ми будемо наполягати, щоб його голосували. Сумний висновок в тому, що людей знову збираються обмежити в правах. Це тренд, який проводиться новою владою», - зазначила Юлія Тимошенко.