В РФ почалася прихована мобілізація.

Президентським (Путіна) указом від 29.06.20 № 430 оголошено призов осіб з запасу на військові збори.

Раніше такі призови в РФ відбувалися щорічно, прикладом за указами від 11.06.16 N 283, від 19.04.17 № 179, від 19.03.18 № 114, від 21.02.19 № 70, повідомляє у facebook Myroslav Hai

Але ці збори відрізняються тим, що не вказано тривалості зборів та призову.

Військовослужбовці запасу призиваються владою РФ з запасу - до особливого розпорядження.

Наказ вступив в силу сьогодні.

Світлина від Myroslav Hai.

 

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна"  попередив, що Українці мають бути ментально готовими до воєнного наступу Росії на Україну.

За його словами, багато військових експертів та аналітиків впевнені, що Росія не зупиниться перед використанням збройних сил для досягнення своїх політичних або економічних цілей .

Наразі Росія нарощує військові потужності на східному кордоні України, та посилює військові угруповання у тимчасово окупованому Криму.

"Досить часто переводяться у підвищену бойову готовність російські окупаційні сили на території окупованого Донбасу. Будь-які навчання можуть досить швидко перейти в активну фазу бойових дій, тому ризик, однозначно, зростає, і, звичайно, військові це бачать", - підкреслив Боднар.

Як вважає заступник глави МЗС, причинами повномасштабного наступу може бути як внутрішня нестабільність в Росії, зокрема через невдоволення результатами голосування за зміни до Конституції, так і питання поставки води в окупований Крим.

 

Водночас генерал-лейтенант Збройних сил України Михайло Забродський в ток-шоу "Ехо України" прокоментував заяву заступника міністра закордонних справ Василя Боднара щодо можливого вторгнення російських військ в Україну.

"Дякуючи богу, не заступнику міністра іноземних справ вирішувати, буде війна чи не буде війна. Певним чином він відкрив "секрет Полішинеля" - те, що було відомо практично з перших днів конфлікту на сході і взагалі з відомих подій весни 2014 року. Завжди існувала ця загроза," - сказав Забродський.