Один із каменів необробленого бурштину важив 1,4 кг; водій вантажівки, у якій виявили контрабанду, мав намір продати куплений в Україні товар в Ґданську, пише polskieradio.

 

  Вилучений контрабандний бурштинhttps://www.lubelskie.kas.gov.pl/

 

24 червня польські митники у Дорогуську під час контролю вантажівки, що в'їжджала з України до Польщі, виявили у напівпричепі прихованих приблизно 10,5 кг контрабандного необробленого бурштину. Один із «сонячних каменів» важив майже 1,4 кг.

 

Фото: ubelskie.kas.gov.pl/Фото: ubelskie.kas.gov.pl/

 

Настільки великі камені незаконно перевозять через українсько-польський кордон дуже рідко, зазвичай бурштин вивозять контрабандно у вигляді маленьких, часто вже оброблених самородків.

 

Фото: lubelskie.kas.gov.pl/Фото: lubelskie.kas.gov.pl/

 

Водій зізнався у спробі контрабанди. Він пояснив, що придбаний в Україні бурштин мав намір продати у Ґданську.

 

Фото: lubelskie.kas.gov.pl/Фото: lubelskie.kas.gov.pl/

 

Цьогоріч на польсько-українського кордоні в Люблінському воєводстві вже виявили понад 40 кг незаконного бурштину.

 

 

Нагадаємо, партію контрабандного бурштину виявили днями в Чорноморському морському торговому порту співробітники прикордонної та митної служб.

Як повідомили в ДПСУ, це сталося під час оформлення теплоходу Sea Partner, що вирушав до Туреччини.

На прикордонно-митний контроль прибула вантажівка «Мерседес» з турецькими номерами. Керував нею громадянин цієї ж країни. У кабіні машини правоохоронці і виявили бурштин, який був захований в обшивці спального місця. Всього зі схованки дістали 23 кг каменю, в тому числі 16 кг обробленого.