Через велику кількість відпочивальників на території Шацьких озер, у районі суттєво погіршилася ситуація із зростанням рівня захворюваності на COVID-19. Через затори, що утворюють своїми транспортними засобами любителі позасмагати на березі водойм, розглядається можливість встановлення карантинних постів, повідомляє volynnews.

Про це стало відом під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції сьогодні, 30 червня.

Тиждень тому у Волинській ОДА запевняли, що на волинських озерах не працюватимуть бази відпочинку. Проте не є секретом той факт, що, за станом на сьогодні, на території Шацьких озер - велика кількість відпочивальників.

Майже ніхто із них не дотримується безпечної дистанції на пляжах. Зокрема, у Згоранах, на Світязі, у Шацьку - аншлаг людей.

«Згідно із рішеннями комісії ТЕБ та НС, та у зв'язку з ситуацією, що склалася, на території Волинської області заборонена робота закладів розміщення. Тому всі заклади, які працюють, порушують відповідну постанову Кабінету Міністрів, а також рішення ТЕБ та НС. Вирішення цього питання - у компетенції Національної поліції», - повідомили під час брифінгу,

Також мову вели про затори, які утворюють відпочивальники,що повертаються із Шацьких озер.

Зокрема, згідно із законом, усі пляжі на території країни, і на Волині у тому числі, повинні працювати з дотриманням певних карантинних норм.

«Якщо пляжники порушують карантинні норми, то повинна включатись у роботу поліція та Держспоживслужба», - кажуть у ОДА.

Загалом, за станом на 30 червня у Шацькому районі відбувся ріст рівня захворюваності з 15,5 до 66,4 %.

 

Нагадаємо, на ці вихідні тисячі українців поїхали відпочивати в Одесу, але не дотримувалися карантинних обмежень. Недотримання правил та рекомендацій МОЗ призводить до спалаху коронавірусу. Про це заявив на брифінгу голова МОЗ Максим Степанов.

"Тобто некористування масками, повне недотримання соціальних дистанцій, некористування антисептиків - усе це призводить до підвищення рівня захворюваності на COVID-19", - заявив він.

 

 

Раніше Степанов заявляв, що Одеська область є яскравим прикладом того, що легковажне ставлення до правил призводить до стрімкого поширення коронавірусу.

Він розповів, що Одеська область мала один із найнижчих показників за поширенням коронавірусної інфекції, але після початку курортного сезону і напливу відпочивальників кількість хворих за добу стала стрімко зростати. За останню добу цей показник виріс до 66 осіб, хоча тривалий час не піднімався вище 20.