Представники євреїв Литви кажуть, що вони категорично не згодні з оприлюдненою президентом Росії Владіміром Путіним статтею (в американському виданні «The National Interest») про історію Другої світової війни, що применшує масштаб скоєних Радянським Союзом злочинів. Вони звинуватили Путіна у фальшуванні історії, пише polskieradio.

 

Голова Єврейської громади Литви Фаїна Куклянскі і парламентарій Емануеліс Зінґеріс у спільному коментарі підкреслили, що після окупації Литви СРСР місцеві євреї стали найбільш переслідуваною національною групою, а багато євреїв заслали до Сибіру.

«Більшість євреїв Литви не хотіло радянської влади», - йдеться в коментарі, оприлюдненому на веб-сайті Єврейської громади Литви.

Куклянскі та Зінґеріс звернули увагу на те, що Путін у своєму коментарі промовчав про вчинені під час першої совєтської окупації масові репресії проти народів анексованих СРСР країн, особливо проти євреїв, а також про боротьбу комуністів із сіонізмом.

Автори коментаря нагадали, що відразу після воцаріння радянської влади були закриті посольства іноземних країн, котрі працювали в Литві, включно з посольством Японії, яке рятувало єврейських біженців з окупованої німцями Польщі.

«Добре продумана брехня Владіміра Путіна про першу трагедію, овєтську окупацію і насильницьке знищення незалежності Литви, опублікована тільки для того, щоб можна було використовувати її для імперських цілей сучасної недемократичної Росії. Ми, нащадки євреїв Литви, виступаємо проти такої фальсифікації історії поневолення нашої незалежної Литви», - йдеться у коментарі.

«Путіну не варто брехати, що окупація Литви відповідала міжнародну праву і внутрішньому праву держав того часу. Це було сплановане захоплення незалежних держав, їх окупація і анексія, порушення міжнародного права», - ствердили представники литовських євреїв.

«Пане Президенте Російської Федерації! Від імені найбільше потерпілої від першої радянської окупації групи громадян Литви просимо Вас „не опікати" заднім числом євреїв Європи (...). Вступ сталінської армії в країни Балтії, створення маріонеткових радянських урядів тоді стало кінцем вільної історії всіх народів регіону», - йдеться у коментарі.

Нагадаємо, Путін нещодавно опублікував розгорнуту статтю про історію, в якій не тільки закликав дати оцінку ролі Радянського Союзу в перемозі над нацистською Німеччиною, а й виправдовує здійснену совєтами анексію Литви, Латвії та Естонії.