Країни НАТО дали зелене світло для нових оборонних планів Польщі та країн Балтії. «Рішення було прийняте вже в грудні під час саміту в Лондоні, але тепер усі технічні питання остаточно вирішені», - заявило дипломатичне джерело в Альянсі у вівторок, пише polskieradio.


Минулого року Туреччина заблокувала оновлення оборонних планів країн Балтії та Польщі, вимагаючи від своїх партнерів у Північноатлантичному альянсі, щоб вони надавали їй більшу підтримку в боротьбі з курдськими бойовиками в Сирі.

Погрози Анкари, що вона не підтримає оновлення оборонних планів НАТО, якщо союзники не визнають угруповань, проти яких бореться Анкара, як терористичні організації, сприйняли в Альянсі як справжній сумнів щодо союзницьких зобов'язань.

Президент Анджей Дуда, який під час саміту НАТО в Лондоні в грудні 2019 року спілкувався з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, наполягав на досягненні домовленості з Туреччиною з цього приводу. У зустрічі також взяли участь лідери Литви, Латвії та Естонії. Врешті-решт вдалося переконати Анкару відкликати вето. Польщу та країни Балтії також підтримав глава британського уряду Боріс Джонсон.«Найважливіше рішення прийнято в грудні під час саміту в Лондоні, але тепер нарешті вирішено усі технічні питання, необхідні для вступу в дію цього плану», - заявило дипломатичне джерело Альянсу у вівторок.

Дипломати мало говорять про ці плани; їх зміст є таємним. За неофіційною інформацією, ідеться зокрема про посилення протиповітряної оборони в регіоні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив на саміті в Лондоні, що завдяки прийнятим там рішенням НАТО збільшить свою присутність на східному фланзі.
«У нас є не тільки плани, але ми також маємо збройні сили, більше сил, ніж раніше. У Польщі та країнах Балтії вперше в історії нашого Альянсу ми маємо сили, готові до дій, розгорнуті на східному фланзі», - сказав тоді генсек.