Поліція Гонконгу затримала у середу, 1 липня, чоловіка з прапором із написами-закликами до незалежності. Це стало першим затриманням згідно з новим китайським законом про національну безпеку, що набув чинності цього дня, повідомляє інформаційна агенція Reuters.

"Це перше затримання з часу набуття законом чинності", - цитує агенція повідомлення місцевої поліції. На фотографіях, оприлюднених правоохоронцями, видно, що затриманий чоловік, зокрема, був одягнений у чорну футболку з написом "Свободу Гонкогу".

 

 

У затриманого також був прапор, на якому великими літерами був надрукований девіз "Незалежність Гонконгу". Втім, якщо придивитись, то на прапорі можна побачити надруковане дрібним шрифтом слово "ні", тому формально вислів на прапорі можна також прочитати і як "Ні - незалежності Гонконгу".

У агенції зазначають, що поліція не відповіла на запит про те, чи написання слова "ні" маленькими літерами допоможе затриманому уникнути звинувачень. Жодних даних про особу затриманого також поки немає.

Пізніше поліція повідомила, що за аналогічних обставин затримали й іншу протестувальницю.

 

Також цього дня декілька тисяч протестувальників, попри заборону масових акцій, зібралися в одному з районів міста, заблокувавши низку вулиць. Правоохоронці застосували проти них водомети та газ та затримали більше 100 осіб.