Газета пише, що це підтримує версію, що Росія таємно пропонувала винагороди за вбивства американських військових в Афганістані.

 

Американська влада перехопили електронні дані, які свідчать про великі фінансові перекази з банківського рахунку, контрольованого російської військовою розвідкою, на рахунок, пов'язаний з Талібаном.


Про це повідомила газета New York Times, пише Голос Америки.


Посилаючись на трьох офіційних осіб, знайомих з розвідданими, газета пише, що це свідоцтво підтримує висновок про те, що Росія таємно пропонувала винагороди за вбивства солдатів США і коаліції в Афганістані.

Хоча раніше США звинувачували Росію в загальній підтримці Талібану, газета пише, що аналітики, які вивчали інші розвіддані, прийшли до висновку, що грошові перекази, найімовірніше, проводилися в рамках програми виплати винагород, про яку розповіли затримані в ході допитів.

Слідчі також ідентифікували поіменно багатьох афганців, пов'язаних з передбачуваною російської операцією, повідомили джерела газети. У їх числі можливий посередник при розподілі частини коштів, який зараз, як вважається, знаходиться в Росії, зазначає New York Times.