Всесвітня організація охорони здоров'я в середу попередила про те, що пандемія COVID-19 продовжує посилюватися у всьому світі, і держави повинні використовувати комплексний підхід, щоб взяти пандемію під контроль.


Генеральний директор ВООЗ, доктор Тедрос Адханом Гебрейесус сказав, що минулого тижня у всьому світі щодня реєструвалося понад 160 тис. нових випадків зараження коронавірусом. За словами глави ВООЗ, 60% всіх випадків зараження з початку пандемії COVID-19 було зафіксовано минулого місяця. Гебрейсус підкреслив, що країнам, які використовували «комплексний» підхід до протистояння вірусу, задіюючи всі наявні в їхньому розпорядженні інструменти і ресурси, вдалося взяти вірус під контроль з великим успіхом.


Тедрос закликав владу світових держав «знаходити, ізолювати, перевіряти і піклуватися про кожний випадок; відслідковувати і ізолювати кожен контакт; оснащувати і навчати працівників охорони здоров'я, а також навчати і розширювати можливості населення щодо захисту »від коронавірусу.


За словами глави ВООЗ, один з уроків цієї пандемії полягає в тому, що «незалежно від ситуації, її можна змінити [на краще]». Він додав, що, хоча пандемія COVID-19 є науковою проблемою, вона також є перевіркою характеру.

«Ми повинні діяти в інтересах глобальної солідарності і всього людства в цілому. Ми несемо спільну відповідальність за те, щоб забезпечити інструментами захисту всіх людей, особливо тих, хто піддається найбільшому ризику », - додав Тедрос.


За даними Центру досліджень коронавірусу Університету Джонса Хопкінса, в усьому світі на сьогоднішній день  заразилися понад 10,5 мільйонів осіб, з них понад 510 тисяч померли.