Слідчі Державного бюро розслідувань провели слідчі дії в трьох зенітних ракетних бригадах Повітряних сил України - 96-й (Київська область), 160-й (Одеська) і 208-й (Херсонська).


Як повідомили в командуванні цього виду ЗСУ, правоохоронці діяли на підставі визначення слідчого судді Хмельницького міського суду в рамках кримінального провадження №62020240000000492.

 

 

Незважаючи на те, що суддя дозволив лише оглянути військові частини і підпорядковані їм зенітні ракетні дивізіони, правоохоронці вилучили в бригадах надвисокочастотні прилади (клістрони), які є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракет на ціль, і супроводжуючу документацію.

Слідчі інкримінують військовослужбовцям порушення, допущені при закупівлі цих приладів.

 

У командуванні Повітряних сил дії ДБР назвали «спланованою акцією, спрямованою на підрив обороноздатності держави».

«У той час, коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезне угруповання військ в рамках масштабних військових навчань                    « Кавказ-2020 », причому навіть не приховуючи, що розігрується сценарій повномасштабного наступу на Україну, державні інститути дозволяють собі подібні речі ... Створений запас НВЧ приладів дозволяє швидко відновити боєздатність ЗРК в разі виходу їх з ладу. Відсутність вилучених НВЧ може привести до небажаних наслідків і істотно збільшити терміни відновлення бойової техніки, яка прикриває повітряний простір і стратегічні об'єкти держави. Ніхто не перешкоджає неупередженому розслідуванню справи, але закликаємо всі правові інститути приймати зважені рішення, які б не суперечили національним інтересам держави », - наголошується в заяві.