Міністр оборони Андрій Таран назвав вилучення слідчими надвисокочастотних приладів у військових частинах протиповітряної оборони підривом їх бойової готовності.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

«На теперішній час та інформація, яку я маю, дозволяє мені зробити наступні висновки: неузгодженість дій співробітників воєнної контррозвідки та інших зацікавлених структур призвели до підриву бойової готовності частин протиповітряної оборони, створення можливості витоку інформації, яка відноситься до грифованої (таємної - УНІАН)», - заявив Таран.

За словами міністра, оцінку тому, що відбулось, мають надати відповідні правоохоронні органи.

«Стосовно дій ДБР, Міністерство оборони не надає їм правову оцінку. На теперішній час юридичними фахівцями Міноборони розглядається питання щодо можливості звернення до відповідних структур. Міноборони не здійснює досудового слідства. Єдине, що ми можемо - це провести службове розслідування. Стосовно туди, куди інформація (з систем ППО - УНІАН) пішла, а не могла піти - це питання до СБУ», - наголосив голова Міноборони.

Нагадаємо, 2 липня командування Повітряних сил Збройних сил України заявило, що слідчі Державного бюро розслідувань під час обшуків у військових частинах вилучають надвисокочастотні прилади, що може підірвати обороноздатність держави.

 

Державне бюро розслідувань розпочало службове провадження щодо посадовців, які причетні до вилучення клістронів з військових частин, повідомила пресслужба ДБР.