Бен Ходжес упевнений, що для Москви ендшпілем буде повноцінний контроль над українським чорноморським узбережжям - від Одеси до Керчі.

 

На початку осені, прикриваючись масштабними військовими навчаннями Кавказ-2020 року, Росія може спробувати захопити весь південь України, заявив в інтерв'ю LB.ua екскомандувач силами США в Європі Бен Ходжес.

Він зазначає, що нині на півдні України, особливо в Херсонській області, йде масштабна інформаційна кампанія, де проросійські сили заявляють про гуманітарну кризу і намагаються підірвати довіру до українського уряду.

Ще одна частина цієї російської кампанії - військові навчання Кавказ-2020. "У процесі навчань у Росії з'являється медичний транспорт, маневреність усього, що їй може знадобитися, центр управління військами", - говорить Ходжес.

Він упевнений, що для Москви "ендшпілем буде повноцінний контроль над територією українського чорноморського узбережжя - від Одеси і до Керчі".

Екскомандувач силами США акцентує, що у разі, якщо Росія нападе, Україні доведеться відкрито їй протистояти і захищати суверенітет самостійно.

"Адже увага Європа і США відвернена, їм просто не до вас. У вересні 2020 року наберуть  розпалу президентські вибори в Америці. Багато поставляться упереджено до будь-якої наданої інформації про події у вашому регіоні", - додав Ходжес.

 

26 червня Ходжес заявив, що восени війська РФ можуть захопити дамбу в Херсоні, прикриваючись масштабними військовими навчаннями Кавказ-2020. Кремль може виправдати нове вторгнення гуманітарною катастрофою на півострові.


1 липня Генштаб заявив, що не бачить ознак активізації російських військ для вторгнення з Криму.