Військові моряки продовжують репетицію  морського параду  до Дня флоту, який повинен пройти 5 липня в Одеській затоці.


За дійством буде спостерігати президент України Володимир Зеленський, який повинен прибути або сьогодні ввечері, або завтра вранці, передає кореспондент «Думської».


Для нього вже обладнали захищений майданчик на території однієї з прибережних прикордонних застав.

За нашими даними, в параді братимуть участь кораблі та катерний склад Військово-морських сил України, Морської охорони Держприкордонслужби та КП «Морська пошуково-рятувальна служба». Всього - близько двох десятків одиниць.

Сьогоднішня репетиція почалася дуже рано. Флагман ВМСУ фрегат F130 «Гетьман Сагайдачний» вийшов з Практичної гавані о 7:30. До цього часу основна частина кораблів вже маневрували в морі.

Крім флагмана, від ВМСУ в параді братимуть участь катери типу «Айленд» Р190 «Слов'янськ» і Р191 «Старобільськ», кілька малих бронекатерів типу «Гюрза-М» проекту 58155, аварійно-рятувальне судно А715 «Олександр Охрименко», штабне судно А811 « Балта », малий розвідувальний корабель А512« Переяславль », малий десантний катер L434« Сватове », санітарний катер А782« Сокаль »та навчальні катери.

Морська охорона ДПСУ виділила свої кораблі BG62 «Поділля» і BG200 «Балаклава», Морська пошуково-рятувальна служба - корабель «Сапфір» і пару швидкісних рятувальних катерів.

Також очікується прохід над кільватерною колоною авіації ВМСУ - транспортних літаків Ан-26, вертольотів Мі-14, Мі-8МСБВ і посадка вертольота Ка-27 на польотну палубу «Гетьмана Сагайдачного».

 

Правда, коли почнеться це дійство, невідомо. У прес-центрі командування ВМСУ редакції "Думської" офіційно заявили, що ніякого параду не буде: флот, мовляв, готується до навчань «Сі Бриз». Схоже, все затівається виключно для одного глядача.


Фото Сергія Смоленцева