Міністерство охорони здоров'я почало розгортання або підготовку до розгортання лікарень другої та третьої хвилі у Закарпатській, Волинській та Рівненській областях.

 

Як повідомив на брифінгу очільник МОЗ Максим Степанов це роблять у зв'язку з суттєвим зростанням кількості хворих на коронавірусну хворобу та кількості шпиталізованих.

Відповідаючи на запитання, чому у Києві та Львові хворі на COVID-19 лежать навіть у коридорах, міністр повідомив, що у столиці та на Львівщині заповненість ліжок становить 41-44%. У Києві лікарні першої хвилі були розраховані на майже 750 хворих, на Львівщині - на 1,5 тисячі хворих.

"Це питання до місцевої влади, яка є власником лікувальних закладів, щодо маршрутизації цих пацієнтів в інші лікарні, які визначені під лікування хворих на коронавірусну хворобу", - сказав він.

Також у МОЗ додали, що на початок квітня тестування методом ПЛР проводили лише три лабораторії, по 200-300 тестів на добу. Нині ж в Україні нараховується 69 лабораторій, а кількість тестувань збільшилася до 12-14 тисяч на добу.

 

Нагадаємо, за минулу добу, 3 липня, в Україні виявили 914 нових випадків коронавірусної хвороби. Також зафіксували 15 летальних випадків, а 597 хворих одужали.

 Найбільша кількість активних хворих на 100 тис. населення зареєстрована у Чернівецькій (295,9), Львівській (199,5) та Вінницькій (174,1) областях.