В аеропорту Афін тримають 17 громадян України, які прилетіли до Греції з Києва ввечері 4 липня. Відвідати їх дозволили українському консулу.

 

Цю інформацію у коментарі Суспільному підтвердив директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Сергій Погорельцев.

За його словами, громадян України не пустили до країни у зв'язку із забороною на в'їзд до Європейського Союзу громадян третіх країн.

"Консул купив води, засоби гігієни та виїхав до аеропорту. Від грецької влади отримано відповідний дозвіл на відвідання", - розповів Погорельцев та підкреслив, що українців не затримували.

Він не відповів на уточнення, з якою метою українці поїхали до Афін та коли їх повернуть додому, проте зазначив, що українське посольство в Греції, одразу як стало відомо про недопуск громадян України, почало займатися цією справою. Більше інформацію у МЗС пообіцяли надали у понеділок, 6 липня.

Крім того Погорельцев закликав українців, які "мають намір подорожувати у цей непростий з точки зору епідемічної ситуації період", після отримання з офіційних джерел актуальної інформації щодо можливості і порядку в'їзду до тієї чи іншої іноземної країни.

 

Раніше повідомляли про начебто затримання українців в Афінах. Повідомлялося, що громадян України, у тому числі і дітей, відвезли на автозаках до поліційного відділку на території аеропорту і розмістили камерах. при собі дозволили залишити лише мобільні телефони.