У День Військово-Морських сил Збройних сил України Президент Володимир Зеленський на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний» оглянув проходження військових кораблів і техніки.


Спочатку навпроти пам'ятника Невідомому матросу були покладені вінки в пам'ять про загиблих моряків, а потім почався сам парад.

Військові, до слова, не називають це парадом - скоріше, це огляд сил, які сьогодні є у військових моряків, розповідає "Думская".


 

«Гетьман Сагайдачний» повільно рухався вздовж узбережжя в напрямку пляжу «Аркадія», а кораблі дрібними групами йшли назустріч.

Спочатку з'явилася група, що складається з українських «Айлендів» - катерів «Слов'янськ», «Старобільськ» і корабля Морської охорони ДПСУ «Поділля». Поки вони підходили, над флагманом пронеслася морська авіація - вертольоти МІ-14 з прапорами ВМСУ і України.

 

 

Потім пара вертольотів Мі-8МСБВ з ударним озброєнням на пілонах провели навчальну атаку на флагман, а трійка катерів типу «Гюрза-М» і катер Морської охорони «Балаклава» пройшли на максимальній швидкості.

Показали новітні десантно-штурмові катери типу «Кентавр», які ще не прийняті на озброєння, а також нещодавно відновлений малий десантний корабель «Сватове».

Слідом пройшов корабель управління «Балта» та малий розвідувальний корабель «Переяслав». На низькій висоті над ескадрою пройшли військово-транспортні літаки Ан-26 морської авіаційної бригади.

 

 

Вертоліт Мі-14 з висоти близько 1000 метрів викинув групу спецназу з парашутами у водолазному спорядженні. Бійці приводнилися в декількох сотнях метрах від берега, де їх підібрав спеціальний катер.

 

 

Завершився огляд проходом аварійно-рятувальних кораблів «Олександр Охрименко» і «Сапфір» з включеними брандспойтами.

 

 

Цікаво, що на відміну від першого військово-морського параду, який пройшов в Одесі 24 серпня 2014 року, сьогоднішній пройшов тільки для одного глядача. Для висвітлення подій в море не взяли навіть журналістів, а мешканцям і гостям Одеси влада вирішила нічого не повідомляти.

Фото Сергія Смоленцева