Група з 239 вчених з 32 країн планує найближчими днями оприлюднити у науковому журналі відкритого листа до Всесвітньої організації охорони здоров'я з вимогою переглянути рекомендації щодо профілактики коронавірусної інфекції, повідомляє американське видання New York Times.

Вчені наполягають на тому, що вірус може передаватися повітряно-крапельним шляхом, тобто вірусні часточки можуть витати в повітрі у закритих приміщеннях і заражати людей при диханні.

Якщо повітряно-крапельний шлях передачі є значущим фактором пандемії, особливо в приміщеннях з поганою вентиляцією, то «наслідки в плані стримування інфекції буде значним», зазначає видання. Це може означати, що маски треба носити в приміщеннях навіть при дотриманні соціальної дистанції.

Медичному персоналу може знадобитися носити захисні маски N95 «для фільтрації навіть найдрібніших респіраторних крапель при роботи з коронавірусними пацієнтами».

Крім того, вчені пропонують переглянути конструкцію вентиляційним систем, щоб «мінімізувати рециркуляцію повітря».

 

У газетній статті йдеться про те, що після вивчення внутрішньої переписки ВООЗ та інтерв'ю з 20 вченими, включаючи консультантів ВООЗ, вимальовується картина, що, «незважаючи на добрі наміри», організація «не йде в ногу з наукою».

New York Times пише, що недавній сплеск числа жертв після відновлення роботи підприємств та офісної діяльності підтверджує «те, про що багато вчених говорять уже кілька місяців, а саме що вірус застоюється в повітрі приміщень, заражаючи тих, хто знаходиться поруч».