Два американські авіаносці, «Німіц» і «Рональд Рейган», проводять навчання в  районі Південно-Китайського моря в межах видимості китайських військових кораблів, помічених поруч з флотилією.


Про це повідомив Reuters в понеділок командир «Німіца», пише  ГА.

«Вони бачили нас, а ми бачили їх», - заявив контр-адмірал Джеймс Кірк в телефонному інтерв'ю з борта «Німіца», задіяного в льотних навчаннях в цій акваторії, які почалися 4 липня, в День незалежності США.


У минулому ВМС США направляли авіаносці в цей регіон для демонстрації сили, але в цьому році навчання проходять на тлі посилення напруженості в зв'язку з американської критикою Китаю з приводу його реакції на спалах коронавірусу. Вашингтон також звинувачує Пекін в тому, що він скористався пандемією для закріплення територіальних претензій в Південно-Китайському морі та інших місцях.


МЗС Китаю заявив, що США навмисно направили кораблі в Південно-Китайське море, щоб пограти мускулами, і звинуватив їх у спробі вбити клин між країнами регіону.

Пентагон, оголосивши про навчання за участю двох авіаносців, заявив, що він хоче «відстоювати право всіх країн літати, плавати і діяти всюди, де дозволяє міжнародне право». Військове відомство назвало кораблі водотоннажністю в 100 тисяч тонн і літаки, які вони несуть, «символом рішучості».

На кораблях в об'єднаних ударних групах авіаносців служить близько 12 тисяч моряків.

Китай претендує на дев'ять десятих багатого ресурсами Південно-Китайського моря, через яке проходить потік товарів обсягом приблизно 3 трильйони доларів на рік. Бруней, Малайзія, Філіппіни, Тайвань і В'єтнам оскаржують претензії Китаю.

Китай побудував бази на атолах в регіоні, але стверджує, що його наміри носять мирний характер.

Контакти з китайськими кораблями пройшли без інцидентів, повідомив Кірк.

«Ми розраховуємо, що наша взаємодія завжди буде професійною і безпечною, - сказав він. - Ми працюємо в досить завантажених водах, через які йдуть морські перевезення всіх видів ».