У той час як число випадків зараження коронавірусом в світі наближається до 11,5 млн, державам стає все важче перезапускати економічну активність; деякі країни були змушені відновити карантинні заходи або згорнути раніше анонсовані плани відкриття.

 

Так, влада Австралії в понеділок оголосила про закриття кордону між двома найбільш густонаселеними штатами країни, Вікторією і Новим Південним Вельсом. Кордон закритий на невизначений термін. Такі заходи були прийняті  вперше з часів пандемії грипу 100 років тому.


Ізраїль в понеділок оголосив про закриття всіх барів, клубів, спортзалів і громадських басейнів, а також про скорочення допустимої місткості ресторанів і релігійних установ. У країні зафіксовано понад 30 000 підтверджених випадків зараження і понад 330 смертей.


У США, де число випадків зростає в більшості штатів, влада низки штатів, в тому числі Флориди і Техасу, відновили деякі обмеження.

У Нью-Йорку в понеділок відкрилися манікюрні салони, проте відкриття внутрішніх залів ресторанів відкладено.

Гарвардський університет оголосив, що відкриється восени, проте в кампус будуть допущені менше половини студентів, а всі предмети будуть викладатися в дистанційному режимі.


Індія в понеділок оголосила про 23000 нових випадків, витіснивши Росію з третього місця за загальною кількістю тих, що заразилися. Тепер вона поступається за кількістю підтверджених випадків лише США і Бразилії.

Країна закрита на в'їзд, проте уряд поступово знижує обмеження на внутрішній туризм в цілях стимулювання економіки.

При цьому в самому населеному штаті країни, Уттар-Прадеш, продовжено обмежувальні заходи, що поширюються, в числі іншого, на головні туристичні визначні пам'ятки міста Агра, такі як Тадж-Махал.


У Пакистані коронавірус діагностований у міністра охорони здоров'я Зафара Мірзи. Минулого тижня аналіз дав позитивний результат у міністра закордонних справ Мехмуда Куреши. Обидва заявляють, що переносять захворювання в легкій формі.


Греція в понеділок оголосила заборону на в'їзд туристів з Сербії в зв'язку з ростом числа заражень в цій країні.


Північно-західна частина Іспанії весь тиждень перебуває в карантинному режимі у зв'язку з побоюваннями з приводу нового сплеску заражень.

Іспанія стала одним з головних вогнищ COVID-19 в Європі: там зафіксовано 250 000 заражень і 28 000 смертей.


Президент Сальвадору Найіб Букела на дві тижні відклав наступну стадію відкриття країни в зв'язку з 50-відсотковим зростанням числа заражень в останні дні.


У Саудівській Аравії напередодні початку хаджу, коли в країну приїжджає близько 2,5 мільйонів чоловік, кількість паломників обмежили до 1000. Мусульман з інших країн в цьому році в Саудівську Аравію не допустять. Паломникам також заборонили доторкатися до Каабі, а при вчиненні ритуалів і молитов потрібно буде дотримуватися соціальної дистанції.


Керівники бейсбольної і футбольної ліг Японії вирішили з п'ятниці почати пускати вболівальників на матчі, але в обмеженій кількості.


У Парижі в понеділок відкрився один з найбільш відвідуваних музеїв світу - Лувр. Відвідувачі зобов'язані носити маски, дотримуватися дистанції і користуватися антисептиком для рук на вході.