Кількість жертв повеней на острові Кюсю, що на південному заході Японії, сягнула щонайменше 50 осіб. Про це у вівторок, 7 липня, повідомили японські засоби масової інформації. Багато людей зникли безвісти. Уряд країни оголосив на острові Кюсю найвищий рівень попередження про небезпеку.

 

Найбільше постраждала від викликаних зливами повеней префектура Кумамото, де загинуло 49 людей, а 11 вважають зниклими безвісти. Одна людина похилого віку загинула в префектурі Фукуока. У префектурі Оїта через повінь завалився залізничний міст.

Службовці поліції, пожежної охорони та сил самооборони продовжують проведення пошуково-рятувальних операцій. У більш ніж десяти районах префектури Кумамото люди залишаються відрізаними від зовнішнього світу. Ведуться роботи, спрямовані на забезпечення якнайшвидшого доступу до них, включаючи спорудження тимчасових доріг.

Метеорологічна служба Японії попереджає населення про можливе погіршення ситуації. Понад 1,2 мільйона жителів острова Кюсю закликали залишити свої домівки та шукати притулку в безпечних місцях.

 

 

6 липня найскладніша ситуація складається в префектурі Нагасакі на заході Кюсю. Тут через сильні опади накази про евакуацію отримали 310 тис. жителів.

Попередження про дощі, яких не спостерігалося протягом декількох десятиліть, також оголошені в префектурах Фукуока і Сага. Місцевих жителів закликають рятуватися в будівлях з міцним фундаментом в разі, якщо добиратися до притулку занадто небезпечно. При неможливості покинути свої будинки людям радять залишатися на верхніх поверхах будівель на стороні, протилежної найближчим схилам.