Через карантин в Україні під загрозою опинилося цьогорічне святкування юдейського Нового року - Рош га-Шана - в Умані на Черкащині. Якщо обмежувальні заходи не скасують, декілька тисяч вірян-хасидів готові провести релігійні обряди в літаках над містом. Із такою ініціативою виступає місцева хасидська громада, пише черкаське видання vycherpno.

Щороку в Умань на святкування Рош га-Шана приїздили до 30 тисяч паломників із усього світу. Там моляться біля могили свого праведника рабі Нахмана.

«За пару годин до початку Рош га-Шана в Умань летітимуть літаки. Зроблять кілька кіл над могилою рабі Нахмана. Люди скажуть молитву та повернуться того ж дня до своїх країн в Ізраїль, США чи Європу. Рабі Нахман заповідав, що хто прийде до нього в день початку Рош га-Шану, скаже молитву і дасть жертву, то він обіцяє, що буде перед Богом його адвокатом. Тому достатньо прибути на літаку до Умані. Це не є новою ідеєю. Таке вже існує. Є люди, що приїжджають до Єрусалиму - моляться в літаку і повертаються назад», - зазначив Хайм Хазін

Так паломники в Україні зможуть уникнути двотижневої самоізоляції і виконати заповіт наставника, вважає Хазін.

«Якщо все пройде добре, то може бути таке, що люди просто не захочуть лишатися тут на Рош га-Шана. Це буд економніше. Менше головного болю і не треба двотижневої ізоляції».