Десятки акаунтів в соцмережі були видалені за порушення політики компанії в області іноземного втручання.

 

Представники Facebook заявили в середу про блокування акаунтів, пов'язаних з Роджером Стоуном - професійним лобістом, який брав участь в передвиборчих кампаніях республіканських президентів Ніксона, Рейгана і Трампа, а в 2019 був засуджений на три з половиною роки позбавлення волі за обман слідства. Розслідування «Фейсбук» виявило зв'язку Стоуна з мережею облікових записів, які займалися розповсюдженням дезінформації в соціальних мережах, починаючи з виборів в США в 2016 році. Вилучені були, в тому числі, особисті акаунти Стоуна в Facebook і Instagram, повідомляє Голос Америки.


Крім того, Facebook ліквідував мережі акаунтів, пов'язаних з певним рекламним агентством в Україні і з президентом Бразилії Болсонару.

Соціальна мережа повідомила про видалення 72 облікових записів і 35 сторінок в Facebook, пов'язаних з українським рекламним агентством Postmen DA. Частина акаунтів, що входять в цю мережу, була видалена за розпалювання ненависті. Ця мережа була особливо активною під час президентських і парламентських виборів 2019 року в Україні. Адміністратори сторінок і власники акаунтів публікували політичні меми та інший контент, присвячений, в тому числі, Криму, НАТО, українській економіці, внутрішній політиці, виборам і критиці кандидатів в президенти - Володимира Зеленського, Юлії Тимошенко та приховану рекламу  Петра Порошенка.

В цілому на рекламу і просування цих акаунтів було витрачено 1,93 мільйона доларів.


Facebook також заблокував мережу шахрайських акаунтів, пов'язаних з бразильською Соціал-ліберальною партією і співробітниками компаній, що належать президентові Бразилії  і його союзникам.

Мережа складалася з акаунтів, які вели особистості, що зображували з себе вигаданих репортерів і публікували новини про вибори, політичні меми, розслідування про представників опозиції, журналістів та пандемії коронавируса. Про існування мережі керівництво Facebook дізналося з повідомлень бразильської преси та від представників парламенту країни..