Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс заявив в четвер, що його країна готова прийняти у себе американських військовослужбовців.

Пабрікс сказав про це в ході Оборонного форуму Євросоюзу, який проходив у віртуальному режимі, повідомляє кореспондент «Голосу Америки» Джефф Селдін.


«Ми готові вкластися, щоб також отримати певну кількість американських військ на латвійській землі», - сказав міністр, висловивши надію, що розміщення американських військових в Латвії буде здійснено не за рахунок скорочення американського контингенту в Німеччині.


«Ми не намагаємося покарати німців, - зазначив Пабрікс, - Ми розуміємо, що німцям необхідно зробити більше, але присутність [американських військових] в Німеччині життєво важлива для глобальної безпеки».

У Німеччині на даний час розміщені близько 38 600 американських військовослужбовців і знаходяться численні військові об'єкти, в тому числі авіабаза в Рамштайні і п'ять з семи європейських гарнізонів Збройних сил США. Крім того, в Штутгарті знаходяться Європейське і Африканське командування ВС США.

«Ми вважаємо, що американська військова присутність в Європі насправді має бути збільшено, а не скорочено», - заявив Артіс Пабрікс, пропонуючи розгортання американських сил в Північній Європі, країнах Балтії або Польщі, щоб протистояти зростаючій загрозі з боку Росії.