До Швеції пускають громадян 14 країн, але самих шведів в Данії і Норвегії через високий рівень захворюваності на коронавірус  бачити особливо не хочуть.


Міністерство закордонних справ Швеції зняв обмеження для 14 країн, які раніше відкрили свої кордони для шведів.

Щоб дозволити людям краще планувати свої подорожі, шведський МЗС оновить рекомендації щодо закордонних поїздок 15 липня, 29 липня і 12 серпня.


При цьому в Данії і Норвегії, а також в Фінляндії туристам зі Швеції не раді.


Міністр закордонних справ Швеції Анн сказала місцевим ЗМІ, що "дуже турбується" про майбутні відносини Північних країн.
У боротьбі з коронавірусом  Швеція вибрала відмінну від інших європейських країн тактику, і пов'язаний з цим високий рівень захворюваності не до душі сусіднім державам.

За даними дослідницької фірми YouGov, проти доступу шведів в країну без необхідності проводити два тижні на карантині виступають 73% норвежців і 61% датчан.

Проте, як виняток Данія дозволяє приїжджати в країну жителям шведських провінцій з низьким рівнем захворюваності - Вестерботтен, Крунуберг і Блекинге, а також працюючим в Данії шведам. У Норвегії ж відсоток інфікування у всій Швеції вважають занадто високим.

Данія зараз відкрита для всіх країн ЄС за винятком Португалії. Норвегія збирається відкрити кордони для жителів з-за меж Північних країн з 15 липня, список безпечних країн влада країни опублікує в п'ятницю.

Проти туристів зі Швеції виступила навіть Великобританія, в якій смертність від коронавірусу була вища, ніж в Швеції. Наразі, так заявляють 53% учасників соціологічного опитування.


Варто відзначити, що 44% шведів підкреслили, що вони і не збираються їхати відпочивати до Норвегії або Данії. З точки зору данців і норвежців, наступними після шведів небажаними гостями країни є британці.