У Міністерстві юстиції вже визначилися з вісьмома установами виконання покарань, які будуть оптимізовані, а персонал буде звільнений. Але на думку правозахисників, такі реформи мають базуватися на економічних розрахунках, яких в Мін'юсті поки не показують.

 

Про скорочення персоналу та закриття низки колоній розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька. За її словами, 6 липня відбулося засідання комісії з оптимізації установ виконання покарань, де було ухвалено рішення закрити такі колонії:

  • Ковельська виховна колонія;
  • Черкаська виправна колонія №62;
  • Дергачівська виправна колонія № 109;
  • Жовтоводська виправна колонія №26;
  • Ігренський виправний центр №133;
  • Чорноморська виправна колонія №74;
  • Ширяївський виправний центр №111;
  • Устинівський виправний центр №37.

"Персонал цих установ виконання покарань буде звільнений, їм буде запропонована робота в найближчих установах або міжрегіональних управліннях. Це дозволить оптимізувати систему, зменшити поточні та капітальні видатки на утримання великої системи кримінально-виконавчої служби. Майнові комплекси будемо пропонувати інвесторам, щоб покращувати нашу інфраструктуру", - заявила Висоцька.

 

Разом з тим, правозахисники здивовані, що Мін'юст не обґрунтовує такі рішення.

"Абсолютно не ясно, що буде відбуватись. Ми не почули, на скільки ця оптимізація покращить ситуацію, допоможе зекономити коштів, чи виправдана ця економія в контексті тих ризиків, які вона несе. Нагадаю, що цілком правильно пробувати зменшити кількість колоній, якщо вони не використовуються та не наповнені. Нам не кажуть, яка була наповненість та якою буде наповненість тих установ, куди переведуть людей", - заявив в ефірі Українського радіо координатор моніторингових програм Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Сергій Перникоза, повідомляє Суспільне.

Він не заперечує - умови дотримання в'язнів дійсно бажають кращого, а зарплати персоналу колоній справді маленькі.

"Ця реформа можлива і потрібна. Інше питання - як вона буде реалізовуватися і який буде результат. Ми наразі фокусуємося на питанні, скільки грошей ми зекономимо, оптимізуємо і так далі, але при цьому ми не дуже розуміємо, як це повпливає на ціль - обмеження пересування людини, коли ми її переміщуємо до установи виконання покарань", - зазначив Перникоза.

Він додав, що за "реформою" Мін'юсту, фактично, людей вивозять, а будівлі консервують: "Орієнтуватися виключно на те, що ми десь зекономимо дві тисячі гривень і на них збільшимо зарплату, - дуже поверхнева розмова".

Що відомо

  • Раніше міністр юстиції Денис Малюська повідомляв, що відомство планує виставити на продаж в'язниці, які нині не використовуються, але для цього треба, щоб Верховна рада ухвалила відповідний законопроєкт.