Влада Китаю попередили про поширення нового вірусу, що викликає пневмонію на території Казахстану. Стверджується, що хвороба, котра вже забрала понад 1700 життів, може бути небезпечніша за  коронавірус.


«Міністерство охорони здоров'я Казахстану і інші відомства проводять порівняльні дослідження і поки не з'ясували, яка природа цього вірусу», - заявило посольство КНР в Казахстані у зверненні до китайських громадян, що знаходяться в країні, повідомляє Голос Америки.


За словами посольства, починаючи з червня, число випадків недослідженого типу пневмонії помітно зростає по всій країні, а в деяких регіонах влада повідомляє про сотні нових випадків за день.


Як заявляє посольство з посиланням на місцеві ЗМІ, зростання сконцентроване в регіонах  Атирау, Актобе і Шимкент, де в цілому зареєстровано близько 500 нових випадків і більше 30 хворих в критичному стані.

Повідомляється також, що в цьому році від захворювання померли 1 772 особи, в тому числі кілька китайських громадян. Тільки в червні зафіксовано 628 смертей. «Ця хвороба є набагато смертельнішою ніж Covid-19», - йдеться в заяві посольства.