Україна опинилася у списку 37 країн, де за 2015-19 роки учні, вчителі, заклади освіти та університети зазнали наслідків воєнних дій. Зокрема з початку війни на Донбасі було пошкоджено понад 750 навчальних закладів.

 

Про це йдеться у звіті Глобальної коаліції захисту освіти від нападів (GCPEA) "Напади на освіту в умовах збройного конфлікту 2020".

"Україна зазначається у звіті як країна, де навчальні заклади, учні та освітяни на сході України не відчувають себе в безпеці в школах і потребують захисту в умовах збройного конфлікту. З початку бойових дій у 2014 році було пошкоджено понад 750 навчальних закладів та в багатьох інших навчальний процес переривався", - повідомили Суспільному представники міжнародної гуманітарної організації Save the Children.

Згідно з даними звіту, понад 700 000 дітей та вчителів у понад 3500 навчальних закладах на сході України постраждали від бойових дій та потребують гуманітарної допомоги. У період з 2017 по березень 2020 року було повідомлено про близько 100 випадків, в яких школи постраждали від воєнних дій. Мінометні та артилерійські обстріли завдали пошкоджень школам в десятках інцидентів на лінії розмежування у період з 2017 по 2019 роки. Деякі школи зазнавали ударів кілька разів.

Загалом за останні 5 років у світі зафіксовано понад 11 000 нападів на освіту. Водночас найбільше постраждали Ємен, Демократична Республіка Конґо, Сирія та Афганістан, тоді як найменше - Венесуела, Кенія та Бурунді.

Рівень нападів на освіту у країнахSave the Children

Рівень нападів на освіту у країнах

Директор офісу Save the Children в Україні закликав уряд захистити школярів та вчителів від ризиків збройного конфлікту в школах на сході України та надати дітям доступ до безпечної освіти та подальшого розвитку.