Пасажири літака рейсу Бориспіль-Пула авіакомпанії Windrose, які мали в обід 11 липня вилетіти в Хорватію, муситимуть здати ПЛР-тест на коронавірус після нових правил в'їзду до країни. Їхній рейс поки відклали.


Про це повідомили у пресслужбі авіакомпанії, повідомляє thebabel.

В авіакомпанії розповідають, що одразу ж після отримання інформації про рішення хорватського уряду звернулися за відповідною допомогою до посольства України у Хорватії.

У диппредставництві наголосили, що всі без виключення пасажири, включаючи немовлят та дітей, повинні пройти ПЛР-тест. Після цього авіакомпанія відклала рейсу 7W771, який мав вилетіти о 14:00, до 21 год. для забезпечення виконання вимог.

В авіакомпанії додають, що пасажири рейсу мають можливість пройти ПЛР-тест у діючій цілодобовій лабораторії в «Борисполі». У цій ситуація лабораторія гарантувала видати результат протягом шести годин, в той час, як у робочому порядку результати видають протягом 24 годин. Вартість складає 2 100 грн.

 

Влада Чорногорії також змінила правила в'їзду в країну мешканців України та Білорусі. Тепер туристам, які прямують з цих країн наземним транспортом, необхідно мати негативний тест на коронавірус.

 

Як пише Балканський оглядач, тест повинен бути зроблений не пізніше, ніж за 72 години до перетину кордону. Водночас українцям та білорусам дозволено в'їзд без додаткових обмежень у випадку організованого прибуття повітряним транспортом.

На практиці це означає, що для авіапасажирів рейсів з України та Білорусі наявності тестів не вимагається, тоді як іншим мандрівникам потрібно мати негативний тест. Зазначається, що у зв'язку із ухваленим 11 липня рішенням хорватської сторони про вимогу наявності негативного ПЛР-тесту при в'їзді до Хорватії з туристичною метою, Чорногорія залишилася заблокованою. Тобто "зелений транзитний коридор" через Угорщину і Хорватію на авто не діє, відтепер і тут необхідним є тест.