Нідерланди подали до Європейського суду з прав людини позов проти Росії за порушення нею трьох статей Конвенції Ради Європи про права людини. Про це повідомили на брифінгу в міністерстві юстиції та безпеки Нідерландів у вівторок, 14 липня.

 

Про це посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов розповів у коментарі «Укрінформу», пише  hromadske.

 

За його словами, в позові йдеться про порушення Росією трьох статей Європейської конвенції з прав людини: другої (про те, що право кожного на життя охороняється законом), третьої (про заборону нелюдського поводження й тортур) і тринадцятої (про право на належний захист своїх прав).

«Нідерланди посилаються на статтю 13 Конвенції у зв'язку з неналежним рівнем співпраці РФ у розслідуванні збиття літака усупереч її зобов'язанням відповідно до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах», - пояснив Ченцов.

Він також додав, що на брифінгу уточнили можливість приєднання інших країн (зокрема, і України) як третіх сторін до позову проти Росії. За словами представників Об'єднаної слідчої групи, які розслідують збиття рейсу MH17, країни зможуть це зробити впродовж 12 тижнів після офіційної передачі позову РФ секретаріатом ЄСПЛ.

10 липня уряд Нідерландів повідомив, що подає проти Росії позов до Європейського суду з прав людини через її причетність до збиття літака MH17 у липні 2014 року на Донбасі.