Перед початком навчального року Україну умовно поділять на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони та у залежності від того, до якої зони буде відноситися певний регіон, буде залежати сценарій навчання.

 

Відповідне рішення обговорили члени парламентського комітету освіти, науки та інновацій, т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний сантіраний лікар Віктор Ляшко, повідомляє Суспільне.

Згідно з даними комітету, освітній процес у навчальних закладах буде заборонено лише у "червоній" зоні. Зазначається, що уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв:

  • Низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі;
  • Високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно;
  • Середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі - дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

Повідомляється, що найбільш вірогідним в Україні вважається третій сценарій. У такому разі, рекомендації щодо організації освітнього процесу будуть такими:

1. У пріоритеті - дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов); 2. Скасування масових заходів і екскурсій 3. Проведення зборів педколективів у дистанційній формі 3. Запобігання скупчення великої кількості людей 4. Розмежування потоків школярів, в залежності від їх віку 5. Рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання. 6. Особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їх захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання 7. Повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде, оскільки визнана неприйнятною. 8. На каратин навчальні заклади закриватимуть на 14 або 7 днів (рішення ще не ухвалено). 9. Вчителям не будуть щотижня робити тести 10. Іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися

Наголошується, що це остаточне рішення та подробиці по цих питаннях буде ухвалено на засіданні Кабінету міністрів 22 липня.