Провідний американський експерт з інфекційних захворювань доктор Ентоні Фаучі припустив, що США досягнуть поставленої мети і отримають вакцину від коронавірусу до кінця року.

При цьому його не збентежила перспектива, що Китай може отримати вакцину першим.

«У мене хороші очікування з приводу передбачуваних термінів», - заявив Фаучі в інтерв'ю Reuters, відзначивши, що гарантій їх дотримання немає.


Його коментарям передували опубліковані у вівторок багатообіцяючі попередні дані про вакцину компанії Moderna, яка розробляється науковцями Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань, очолюваного Фаучі.

Багато експертів бачать в безпечній та ефективній вакцини єдиний порятунок від вірусу, який заразив мільйони людей і вбив понад 575 тисяч осіб.
Фаучи зазначив, що перспективність вакцини компанії Moderna полягає в тому, що вона дає захист, схожий з тим, який спостерігається при природному інфікуванні.

«При розробці вакцини ви сподіваєтеся, зокрема, на те, що вона викличе реакцію, яку можна порівняти з природною інфекцією, тому що, теоретично, найкраща вакцина, яку ви можете отримати, це природна інфекція», - зазначив він.

 

Фаучи не збентежила перспектива того, що Китай, який також працює над отриманням вакцини, перетне фінішну лінію першим. Він сказав, що сподівається на успіх Китаю, але припустив, що вони не вийдуть переможцями в гонці за вакциною, або, приміром, не переможуть з великим відривом.
«Думаю, що все йдуть приблизно по одному і тому ж шляху, - сказав він. - Якщо вони дійдуть до кінця, то вже не набагато швидше, ніж ми. Ще б пак".


Він висловив надію, що, врешті-решт, кілька кандидатних вакцин виявляться успішними.

«Я не турбуюся про те, що хтось добереться туди першим», - підкреслив він.


Фаучи зазначив, що навіть якщо вакцина буде дійсно викликати імунну відповідь, неясно, як довго буде діяти цей захист.

«Є питання, на які поки немає відповідей, тому що пройшло тільки шість місяців з початку епідемії», - зауважив він.

За його словами, може знадобитися рік, щоб прояснити питання про імунній відповіді.

 

Заключна стадія клінічних випробувань вакцини компанії Moderna починається 27 липня.