У Вірменії і Азербайджані заявили про відновлення боїв на кордоні двох країн. Сторони звинувачують одна одну в початку бойових дій.

 

Про це повідомили в міністерствах оборони Вірменії та Азербайджану.

В оборонному відомстві Азербайджану заявили, що вранці 16 липня з боку Вірменії здійснили «ще одну збройну спробу атакувати наші позиції в Товузькому районі».

За даними азербайджанської сторони, три села обстріляли з мінометів. Постраждалих серед мирних жителів немає.

У свою чергу речниця Міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян заявила, що вірменські військові запобігли спробі диверсійного проникнення.

 

Вчора, 15 липня, міноборони Азербайджану показало знищення безпілотниками опорних пунктів і транспорту вірменської армії.

Відповідні відео із зони конфлікту на кордоні двох країн оприлюднено на офіційному сайті відомства.

Як повідомляється, внаслідок ударів так званих дронів-камікадзе були знищені польовий пункт управління ЗС Вірменії та ще одна будівля, зайнята вірменськими військовими.

 

 

Крім того, на ще одному відео зображено вантажівку, знищену вогнем азербайджанських підрозділів.

 

 

Інформації про втрати вірменської сторони внаслідок цих ударів наразі немає.

 

 

Бої на кордоні почалися 12 липня. В Єревані заявили, що причиною інциденту стала спроба прориву через кордон вантажівки ВС Азербайджану. Баку покладає відповідальність за перший удар на Єреван.

За останніми даними, жертвами збройного протистояння стали 16 осіб з обох сторін.

Між Азербайджаном і Вірменією триває конфлікт через Нагірний Карабах. У 1988 році населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.

У 1994 році за посередництва Москви було підписано угоду про перемир'я, яка поклала край активним бойовим діям в регіоні, але залишила Карабах і навколишні його райони Азербайджану під контролем вірмен.

За шість років війни загинули понад 30 тисяч осіб.

Мирне врегулювання зайшло в глухий кут після переговорів лідерів Вірменії і Азербайджану в 2009 році.