ТСК Верховної Ради України з проведення розслідування причин кризи в енергетичній галузі має розслідувати всі факти, що призвели до такої неприпустимої ситуації, а також встановити причетних осіб.

 

Про це йшлось під час виїзного засідання робочої групи щодо утворення ТСК Верховної Ради для проведення розслідування причин кризи у сфері енергетики та комунальних послуг.

 

«Ми як ніхто розуміємо справді катастрофічний стан справ і величезні проблеми, з якими зіткнулись шахтарі і енергетики. Тому ми не йдемо у відпустки, адже зобов'язані вирішити проблеми галузі», - сказав народний депутат України фракції «Батьківщина» Валентин Наливайченко.

 


 

«По-перше, це безумовно ліквідація корупції і припинення зрадницьких схем постачання вугілля із країни-агресора. Причетні до цього особи повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності», - додав парламентарій і пояснив, що дії голови енергетичного парламентського комітету Андрія Геруса призвели до масштабної кризи в енергетиці та майже повної зупинки вугледобувної галузі.

 

За словами політика, другий блок роботи - це той план дій, який необхідно затвердити і направити до прем'єр-міністра України і до Президента України, і який слід «виконати за чітким погодженням із профспілками, експертами енергоринку та державними енергетичними компаніями».

 

Валентин Наливайченко також акцентував, що необхідно реалізувати блок законодавчих ініціатив, що покликані вирішити кризу в енергетичній галузі.

 

 

Водночас народний депутат «Батьківщини» Михайло Волинець наголосив, що заборгованість по заробітній платі державних шахт перед гірниками складає понад 1 млрд грн, що є неприпустимим. Також, на його переконання, мова іде про системну кризу в енергетичному комплексі України, що «ставить під загрозу енергетичну безпеку держави».

 

 

«Ми як народні депутати, спираючись на підтримку громадськості і профспілок, намагаємось вивести державу із цього кризового становища.

Виникла необхідність створити ТСК і об'єднати зусилля представників всіх фракцій, щоб подолати кризові явища в енергетичному комплексі», - сказав він.