В Хабаровську, де вже три тижні не вщухають масові протести, в суботу зібрався черговий мітинг на підтримку арештованого губернатора Хабаровського краю Сергія Фургала. Незадоволені громадяни вимагають від Кремля відпустити звинуваченого в організації вбивств політика і відкликати надісланого йому на заміну намісника, пише ВВС.

Багатотисячна хода під зливою почалася  близько полудня за місцевим часом і завершилася мітингом біля будівлі  адміністрації. На початку четвертого народ розійшовся, і чергова хода намічена на восьму вечора суботи. Синоптики обіцяють зливи.

 

 

Протести в Хабаровську почалися 11 липня. Люди незадоволені тим, що Фургала відвезли судити в Москву, і вимагають розібратися на місці зі звинуваченнями на адресу "народного губернатора" від ЛДПР, котрий несподівано виграв вибори у кремлівського кандидата у вересні 2018 року.

По суботах акції стають особливо чисельними. Так, 18 липня, незважаючи на 30-градусну спеку, в заході взяли участь від 10 тисяч (дані мерії міста) до 85 тисяч (дані регіональних ЗМІ) осіб. А на акцію 25 липня, за оцінками влади, вийшли 6,5 тисячі осіб, за даними ЗМІ - до 50 тисяч.

На наступний день після цієї акції Михайло Дегтярьов, якого президент Володимир Путін відправив тимчасово керувати краєм, вперше вийшов поговорити з мітингувальниками на площі. Опозиційні активісти переконані, що народ на тій зустрічі представляли в основному підставні люди.