Затримані у Білорусі 33 громадяни Росії не збиралися летіти до Стамбулу, незважаючи на те, що у них були квитки на літак. Про це 31 липня на телеканалі ОНТ повідомив керівник слідчої групи Олександр Агафонов, пише білоруська служба Радіо Свобода.

 

За словами Агафонова, квитки в Стамбул на 25 липня були алібі для бойовиків, а група була організована і діяла відповідно до військових стандартів. Група велася через чат у WhatsApp, повідомляє Агафонов.

«Всі затриманих допитували за участю захисників. Їх свідчення суперечливі про мету приїзду в Білорусь. 11 людей мали летіти до Венесуели, 15 - до Туреччини, 2 - до Куби, 1 - до Сирії. Один навіть не знав, куди летіти. Троє відмовилися давати показання. Сумнівно, що можна летіти до країн різних континентів одним літаком », - сказав Агафонов.

 

 

29 липня стало відомо, що білоруські спецслужби затримали понад 30 росіян. ЗМІ повідомляли, що росіяни були бійцями так званої приватної військової кампанії Вагнера. Слідчий комітет Білорусі підозрює їх у підготовці масових заворушень напередодні президентських виборів. Журналісти також припустили, що затримані можуть їхати транзитом через Мінськ до Судану чи Лівії, щоб взяти участь у бойових діях.
Посол Росії в Білорусі Дмитро Мезенцев заявив, що росіяни - працівники приватної охоронної компанії. Вони прямували транзитом до Стамбула в рамках комерційного контракту. Мезенцев також додав, що затримані мали намір вилетіти до Стамбулу 25 липня, але запізнилися на рейс із мінського аеропорту. Після цього вони оселилися групою в санаторії.