Служби зовнішньої розвідки України назвала головні загрози для країни, серед яких гібридна війна, збройний конфлікт, агресивна політика Росії і спроби Кремля підірвати основи підтримки держави на міжнародному рівні. Про це повідомляє ZN.ua.

 

Як зазначається, на сучасному етапі гібридної війни Росія розгорнула навколо України військове угрупування, куди входять дві нові армії і армійський корпус. За даним розвідки, ці підрозділи знайдуть перейдуть у оперативну готовність вже найближчим часом.

Крім того, в СЗР вважають, що Кремль розглядає власну армію як інструмент досягнення зовнішньополітичних амбіцій. Зокрема, рівень озброєння новітніми засобами в стратегічних ядерних силах РФ досяг 83%, в повітряно-космічних силах - 75%, в повітряно-десантних військах і військово-морських силах перевищив 63%, а в сухопутних військах - 50%. Рівень оснащеності сучасними засобами управління у військах становить 67%.

 

Також у розвідці повідомили, що для політичного тиску на Україну і захід Кремль має намір використовувати стратегічні військові навчання "Кавказ-2020", де буде відпрацьований сценарій нападу на сусідні країни. Ще одним можливим сценарієм навчань є використання військ для вирішення питання водопостачання тимчасово окупованого Криму.

 

Крім цього, в службі зовнішньої розвідки повідомили про економічні загрози для країни. Йдеться про фінансовий тиск, енергетичний шантаж, транзитно-транспортну блокаду, витіснення українських товаровиробників з традиційних ринків збуту, дискредитацію українських підприємств на міжнародних ринках та інвестиційне проникнення на ринки України через підставні структури.

"У розвідки є дані про те, що в РФ вже підготовлений "Реєстр" т.зв. больових точок України, через які планується завдати дуже великої шкоди економіці нашої країни", - додали у виданні.

 

Також наголошується, що Росія активно просуває ідею енергетичного ембарго України шляхом реалізації обхідних газових маршрутів, фінальним етапом якої має стати завершення будівництва проекту "Північний потік-2" і закриття маршрутів постачання природного газу з РФ через Україну.

Ще однією загрозою з боку Росії є дезінформація. Основним елементом розхитування зсередини українського суспільства є маніпулювання протестними настроями, побудоване, в тому числі на патріотичних почуттях.

"У світі поширюється неправдива інформація про українських найманців у конфліктних регіонах, участь українців у масових заворушеннях в інших державах. Останній приклад такої спеціальної інформаційної операції - протести в Сербії", - уточнили розвідники. 

 

Крім цього, в службі зовнішньої розвідки додали, що не менш важливою загрозою для України є загострення розбіжностей на регіональному рівні, а також кіберзагрози і тероризм. 

 

Нагадаємо, нещодавно Російська Федерація пригрозила, що може почати офіційні поставки зброї незаконним збройним формуванням на Донбасі у разі виділення Сенатом США Україні 300 млн доларів на військову допомогу і стратегічну підтримку.