Екіпаж космічного корабля Crew Dragon компанії Ілона Маска SpaceX відстикувався від Міжнародної космічної станції та збирається приводнитися 2 серпня у Мексиканській затоці біля міста Пенсакола, штат Флорида.

 

Американські астронавти Роберт Бенкен і Даґлас Херлі, яких корабель доставив на Міжнародну космічну станцію (МКС) у травні, піднялися на борт Crew Dragon після опівночі (за київським часом) 2 серпня і приводняться близько 21:42 в неділю.

"Найскладнішим було запустити нас, але найголовніше - привести нас додому", - сказав Бенкен під час прощальної церемонії в суботу на борту Міжнародної космічної станції.

У випадку успішного приводнення космічний корабель Crew Dragon складе свій останній ключовий тест та доведе, що він може транспортувати астронавтів у космос і з космосу.

Як уточнили в NASA, незважаючи на наближення урагану Ісайя до США, погода для приводнення сприятлива.

Якщо Crew Dragon пройде ці останні випробування, SpaceX зможе забезпечити регулярні оперативні польоти на МКС, починаючи з кінця цього року. І це може покласти край залежності NASA від російських космічних кораблів вперше з часів польотів шатлів.

 

Трансляцію польоту веде NASA