Корабель компанії SpaceX Ілона Маска "Драгон" (Crew Dragon) успішно стартував 30 травня, а потім пристикувався до МКС. Це перший пілотований корабель, запущений з США з 2011 року, коли була припинена програма польотів багаторазових "шатлів".

НАСА і Space X вирішили посадити корабель на воду далеко від мису Канаверал, де знаходиться стартовий майданчик, оскільки біля східного узбережжя Флориди може завадити ураган "Ісайас". Два корабля, які  зустрічають  "Індевор", спрямовані в Мексиканську затоку, в район біля міста Пенаскола на заході Флориди.

 

Фахівці американського центру управління польотами дали дозвіл на вхід корабля в атмосферу після того, як переконалися, що на Землі склалися сприятливі погодні умови: у них є чіткі критерії, яким саме має бути швидкість вітру і сила морських хвиль.

Після відповідної команди, Херлі і Бенкен запустили двигуни і почали спуск з орбіти. Швидкість зниження була дуже високою: на першому етапі вона складала кілька кілометрів в секунду. Потім корабель увійшов в атмосферу, і нижня частина корпусу "Індевора" зі спеціальним теплозахисних покриттям нагрілася до 2 тис. градусів за Цельсієм.

Під час приземлення розкрилися два набори парашутів: спочатку на висоті близько 5,5 тис. метрів спрацював гальмівний парашут - в цей момент швидкість капсули становила  приблизно 560 км на годину. А потім, коли корабель знизився до 1,8 тис. метрів, над ним розкрилися чотири головних парашута, які акуратно посадили "Індевор" на поверхню океану.

 

 

Як зазвичай буває під час посадки, на кілька хвилин перед приземленням центр управління польотами втратив радіоконтакт з астронавтами. Це відбувається тому, що корабель оточують розпечені гази, які заважають радіохвилям.

 

Трансляція  NASA