Співробітникам "Укрзалізниці" можуть дозволити використовувати газові балончики для самозахисту.

 

Про це "Громадському радіо" розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.

"Що стосується спецзасобів, я ініціював це питання. Я вважаю, що необхідно там мати хоча б газові балончики, розглядався такий варіант як шокери, він обговорювався доволі активно, але не можуть працівники "Укрзалізниці" ними користуватися, тому що такі спецзасоби дозволені тільки поліцейським, а використовувати газовий балончик це краще, ніж не використовувати нічого взагалі", - підкреслив міністр.

 

Додамо, що сьогодні під час брифінгу директор з пасажирських перевезень Укрзалізниці Олександр Толкачов повідомив наступне:

"Провідниця винна у тому, що по станції П'ятихатки-Стикова сіла та стороння людина у даний потяг, провідниця не контролювала посадку у даний вагон. Стороння особа проникла до даного вагону, знайшла вільне купе і в ньому розмістилася. Квитка ніякого не було", - сказав він.

Водночас, за словами Толкачова, провідниця запевняє, що не брала коштів у зловмисника.

Також Толкачов розповів, що ведуться перемовини зі страховою компанією для того, щоб компенсувати потерпілій витрати на лікування. Йдеться про страхову компанію, з якою Укрзалізниця має договір.

Крім того, він повідомив, що у співробітників залізниці є інструкції щодо поведінки в таких надзвичайних ситуаціях. Спершу пасажир має звернутися до провідника, а той вже повідомити про інцидент начальника потяга.

«За вашу безпеку несе відповідальність начальник потяга. Він має викликати поліцію... Досвіду боротьби в нього немає. Але він запропонує цій особі (нападнику - ред.) ізолюватися. У нас це відпрацьовано», - пояснив Толкачов.

Толкачов також розповів, що в Укрзалізниці встановлюють контроль за роботою поїзних бригад і будуть робити перевірки.

За словами представника Укрзалізниці, компанія проводить перемовини з поліцією щодо відновлення супроводу поїздів правоохоронцями.

Нагадаємо,  в АТ "Укрзалізниця" заявили, що звільнить вертикаль працівників, через недбалість яких чоловік проник до поїзда Маруполь-Київ та побив пасажирку.