В австралійському штаті Вікторія справи із коронавірусом - доволі кепські. Відтак, нещодавно столицю штату й одне з найбільших міст Австралії Мельбурн закрили на карантин. Ба більше - там ввели комендантську годину.

 

Урядові рішення не підтримує частина населення. Відтак, все більшої популярності набирає антиурядовий рух "суверенних громадян".

 


Це - люди, які ігнорують усі запроваджені владою карантинні обмеження. Окрім того, вони не нехтують насильницькими діями. В основному від їхніх стусанів страждають правоохоронці.

Про це інформує BBC.

 

Насильство та порушення у карантинному Мельбурні

  • Перевірка поліцейських показала, що 800 із 3 000 випадково обраних жителів міста, в яких виявили COVID-19, не дотримуються умов самоізоляції.
  • Більшість із тих, хто порушує карантин, - це організатори й учасники нічних вечірок.
  • За словами керівника поліції штату Вікторія Шейна Паттона, на одну з поліцейських напала жінка, бо її зупинили перед входом у торговий центр через відсутність маски на обличчі.
  • Під час сутички ця жінка кілька разів ударила голову поліцейської об бетонну частину дороги.
  • Окрім того, у Мельбурні набуває все більшої популярності антиурядовий рух "суверенних громадян", які ігнорують усі запроваджені владою карантинні обмеження.
  • За словами поліцейських, почастішали випадки, коли люди хотіли обманом виїхати за межі штату (умовами карантину це не дозволяється).

"За минулий тиждень нам принаймні 4 рази довелося виламувати вікна автівок і витягувати звідти людей, аби отримати від них подробиці про необхідність виїзду за межі",- сказав Паттон.

 

За словами місцевої влади, все ж більшість жителів Мельбурна карантину дотримуються.

Йдеться лише про "постійну меншість", яка свідомо відмовляється виконувати розпорядження влади.

 

Водночас  Мельбурн готується до нестачі мʼяса, продуктів і товарів першої необхідності.

 

Полиці багатьох супермаркетів порожні. Найдефіцитніший товар - мʼясо. Бойні та мʼясокомбінати тимчасово скоротили обсяги виробництва і не встигають забезпечити продукцією всі торговельні мережі. Також бракує молока, овочів, напівфабрикатів і туалетного паперу.

Люди в соцмережах постять фотографії порожніх полиць, а деякі скаржаться на егоїзм і хамство жителів, які «скуповують цілу полицю», не залишаючи нічого іншим.