Центральне слідче бюро поліції спільно з польськими митно-податковими органами під наглядом прокуратури викрило дві підпільні фабрики виробництва незаконних цигарок, затримало при цьому вісьмох підозрюваних, 11 тонн тютюну та мільйон одиниць цигарок.


За словами поліції, спільну операцію з працівниками Мазовєцького митно-податкового управління провели у Пясечинському повіті Мазовєцького воєводства, повідомляє Польське радіо.

 

Під час заходів органи провели обшуки у 4 об'єктах та затримали 8 чоловіків у віці від 25 до 50 років, з них 6 - громадяни України. Вилучено повну виробничу лінію, зокрема спеціальну машину для виготовлення цигарок, а також інше обладнання, необхідне для незаконної продукції. Функціонери вилучили також понад мільйон незаконних цигарок та понад тонну тютюну, а також напівпродукти для виготовлення тютюнових виробів. 

 

Фото: https://cbsp.policja.pl/Фото: https://cbsp.policja.pl/

 

У свою чергу, другу операцію поліція та митно-податкові органи провели на терені Пултуського повіту Мазовєцького воєводства. В одному зі складів був підпільний цех виготовлення цигарок. Там вилучили машини для виготовлення та пакування цигарок, а також інше обладнання. Вилучено майже 10 тонн тютюну, приблизно 15 тонн напівпродуктів та понад тонну коробок для цигарок.

 

Фото: https://cbsp.policja.pl/Фото: https://cbsp.policja.pl/

 

Затриманим висунули обвинувачення в участі в організованій злочинній групі, яка займалася незаконним виготовленням цигарок, нелегальним створенням тютюнових виробів, а також незаконним введенням на ринок товарів, позначених фальсифікованою торговою маркою. Усіх підозрюваних взяли під тимчасовий арешт.

 

Фото: https://cbsp.policja.pl/Фото: https://cbsp.policja.pl/

 

Якби увесь вилучений незаконний товар потрапив на польський ринок, то це завдало би державі збитків на суму майже 17 мільйонів злотих (понад 3,8 млн євро).