Ізраїльська влада відкидає звинувачення у причетності до вибуху у столиці Лівану Бейруті і та вважає, що це був нещасний випадок.

"Я не бачу причин не вірити повідомленням з Бейрута, що це був нещасний випадок", - заявив міністр закордонних справ Ізраїлю Ґабі Ашкезі, передає CNN.

Інші представники уряду країни також наголосили, що "Ізраїль не має ніякого відношення до інциденту".

Співрозмовники, пов'язані з Хезболлою, також підтвердили ізраїльським журналістам, що країна на причетна до вибуху.

Вибух стався на фоні посилення напруження на кордоні Ізраїля та Лівану, яке почало наростати після заяв Тель-Авіва, що п'ятеро озброєних бійців Хезболли намагалися проникнути в країну. Представники Хезболли звинувачення відкидають.

Водночас, попри те, що між Ліваном та Ізраїлем немає дипломатичних відносин, офіційний Тель-Авів запропонував гуманітарну допомогу постраждалим. Ашкеназі та міністр оборони Ізраїлю Бенні Гантз та у спільній заяві повідомили, що країна готова надати Лівану медичну підтримку.

 

Керівник Головного управління загальної безпеки Лівану Аббас Ібрагім повідомив, що конфісковані вибухонебезпечні речовини звозили на склад у порту Бейрута протягом багатьох років, повідомляє Гордон.

За його словами, конфісковану вибухівку на цьому складі зберігали протягом багатьох років.

Інших деталей у повідомленні не наводять.

 

Лікарні в столиці Лівану Бейруті не справляються з кількістю постраждалих від потужного вибуху.

Як повідомляє Sky News, до лікарні Hotel Dieu надійшли 500 постраждалих, і там не в змозі прийняти більше пацієнтів. За даними видання, в деяких лікарнях переповнені відділення інтенсивної терапії.

Медики заявили, що багато людей ще не отримали медичної допомоги, оскільки через обвалення конструкцій не можуть вийти зі своїх квартир.

За даними BBC, Міністерство охорони здоров'я Лівану закликало медиків допомогти пораненим в найближчому місці, до якого вони можуть дістатися. Ліванський Червоний Хрест заявив, що з'являються повідомлення про те, що деякі лікарні відмовляються приймати поранених, оскільки занадто переповнені.

CNN пише, що у відділенні швидкої допомоги однієї з лікарень люди лежать на підлозі - деякі зі зламаними кінцівками, деякі - з уламками скла, - і лікарі намагаються підключити їх до крапельниць. Кілька людей були без свідомості.