Президент Білорусі Олександр Лукашенко в четвер, 6 серпня, на нараді щодо забезпечення безпеки виборчої кампанії заявив, що в Білорусі було затримано "чимало людей", котрі  "ставили собі за мету дестабілізувати обстановку в країні ", в тому числі власники американських паспортів.


"У Білорусі вже затримано чимало людей, які - і це вже доведено - ставили перед собою за мету дестабілізувати обстановку в країні", - заявив Лукашенко, повідомляє прес-служба президента. При цьому, за словами глави білоруської держави, мова йде не тільки про членів ПВК Вагнера, пише DW.

"Відомі імена, прізвища, адреси, паролі, явки. До чудес іноді доходить. Засоби масової інформації насторожують нас, що нас тут хочуть захопити американці, натовці. Деяких людей затримали з американськими паспортами, одружених на американках, що працюють в Держдепі", - сказав Олександр Лукашенко.


Що буде із затриманими найманцями з ПВК Вагнера 

 

Одночасно Лукашенко додав, що затриманих, однак, "з багнетами на перевагу" захищають російські керівники, а зовсім не представники США. "Я думав: американці почнуть їх зараз захищати. Нічого подібного. Гроші застеляють очі, позеленіли від цих грошей: хто платить, за того і співають. Ось єдина розгадка", - вказав Лукашенко.

Що стосується долі 33 найманців з ПВК Вагнера, затриманих в Білорусі 29 липня, то, на думку Лукашенка, її слід спільно вирішувати генеральним прокурорам Білорусі, Росії та України. "Сядьте втрьох. Робіть, як ви вважаєте за потрібне. На підставі наших законів, міжнародно-правових актів прийміть рішення по цим хлопцям. Як приймете втрьох, так і буде", - сказав Лукашенко в зв'язку з цим.