У низці європейських країн  різко зросла кількість випадків заражень коронавірусом. Німеччина назвала бельгійський Антверпен зоною ризику. У деяких районах Польщі стало обов'язковим носіння масок. У Лос-Анджелесі вирішили боротися з вечірками відключенням води і електрики.

Кількість виявлених заражень в світі перевищило 18,8 млн випадків. З початку пандемії померли більше 708,3 тис.осіб.

 

Різкий стрибок нових випадків заражень в Європі 

 

У деяких європейських країнах, в числі яких Франція, Іспанія і Греція, зросла кількість нових випадків зараження коронавірусом. Фахівці побоюються, що сезон відпусток може призвести там до другої хвилі епідемії.

У Франції за добу було виявлено 1695 нових випадків заражень. Це найвищий показник за останні два місяці. Всього з початку пандемії в країні захворіло понад 228,5 тис.осіб.

Франція вийшла на третє місце за кількістю смертей в Європі (понад 30 тис.), Поступаючись лише Британії та Італії.

Через зростання числа заражень влада міста Тулуза ввела обов'язкове носіння масок у місцях масових скупчень людей навіть під відкритим небом. До таких віднесено, наприклад, жваві торговельні вулиці і парки. Раніше такі ж заходи було прийнято в деяких інших великих містах, наприклад в Ліллі, її пропонують ввести і в Парижі.

В Іспанії, де карантинні заходи почали полегшувати в червні, за 24 години тест на Covid-19 виявився позитивним у тисяча сімсот сімдесят двох осіб. Всього в країні виявлено понад 305,7 тис.випадків зараження.

Швейцарія ввела обов'язкову двотижневу самоізоляцію для людей, які приїжджають з Іспанії. Виняток зроблено для мандрівників, що прибувають з Канарських і Балеарських островів. Аналогічне правило діє і в деяких інших країнах.

У Греції також був зафіксований великий приріст числа нових заражень. За добу там було виявлено 124 нових випадки. Прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс повідомив жителям країни, що їм доведеться прийняти суворі обмеження, і попередив, що безпечність неприпустима.

 

Німеччина назвала Антверпен зоною ризику

 

У Німеччині служба санітарно-епідеміологічного нагляду назвала велике бельгійське місто Антверпен зоною ризику, тому всім іноземцям, що в'їжджають звідти доведеться самоізолюватись.

Тим часом, як повідомив інститут Роберта Коха, в самій Німеччині було зафіксовано найвище число добових заражень за три місяці - 1045.

Вперше з 7 травня цей показник перевищив тисячу.

Зростання випадків зараження не пов'язане з якимись локальними спалахами, як це було в червні на м'ясокомбінаті в Північній Рейн-Вестфалії. Відзначається, що це відбувається більш-менш рівномірно по всій країні. Експерти побоюються, що подібний розвиток подій не вдасться зупинити локальними карантинами.

Передбачається, що випадки зараження можуть бути пов'язані з поверненням тисяч німців з літньої відпустки і з початком навчального року в декількох землях.

У деяких районах Польщі, переважно на півдні та сході країни, носіння масок знову стало обов'язковим, заявив міністр охорони здоров'я Лукаш Шумовський. За його словами, через зростання захворюваності на Covid-19 обмеження торкнуться 19 адміністративних одиниць, в яких рівень захворюваності найвищий.

 

Боротьба з вечірками в Лос-Анджелесі

 

У Лос-Анджелесі придумали спосіб боротьби з великими вечірками, які часто стають вогнищами поширення коронавірусу. Мер міста Ерік Гарсетті дозволив своїй адміністрації з п'ятниці відключати в приміщеннях, де проводяться вечірки, електрику і воду.

"Ми бачили повідомлення про великі вечірки і збіговиська, які є кричущим порушенням розпоряджень про захист здоров'я. Ці домашні вечірки по суті стали нічними клубами в [Беверлі] Хіллс", - сказав він, виступаючи на прес-конференції.

Раніше виконавчий директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я Майк Райан заявив, що молоді в усіх країнах слід змінити своє ставлення до вечірок, щоб уповільнити поширення коронавірусу.